
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0805CQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 18 nH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 60mOhm |
| Q @ Freq: | 75 @ 500MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.55GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0805 |
| Size / Dimension: | 0.090" L x 0.065" W (2.29mm x 1.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.060" (1.52mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 0805CQ-180EGTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 57MA 17 OHM TH
FIXED IND 680NH 430MA 1.58 OHM
FIXED IND 820UH 420MA 1.4 OHM TH
XTAL OSC VCXO 540.0000MHZ LVDS
ERL-07-500 1.5M 1% T-1 EB E3
RES MF 1/4W 1% AXIAL
FIXED IND 18NH 1.4A 60 MOHM SMD