
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM3316S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 15 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 1.5 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 150mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PM3316S-150M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 82NH 400MA 570 MOHM
FIXED IND 6.8UH 5.7A 47.7 MOHM
FIXED IND 1.2UH 300MA 3.2 OHM
FIXED IND 15UH 1.5A 150 MOHM SMD