IM08BH222J
Description
FIXED IND 2.2MH 66MA 30 OHM TH
DataSheet
IM08BH222J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:2.2 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):66 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):30Ohm Max
Q @ Freq:70 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:2MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:250 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm)