LAL04NA390K
Description
FIXED IND 39UH 350MA 1.12 OHM TH
DataSheet
LAL04NA390K PDF
Type Description
Series:LA, L Type
Package:Bulk
Material - Core:-
Inductance:39 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):350 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.12Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz
Frequency - Self Resonant:6.3MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm)