
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IR |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 51 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 167 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.85Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 12.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.180" Dia x 0.385" L (4.57mm x 9.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IR04BH510J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 126MA 7.7 OHM TH
FIXED IND 47UH 1A 136 MOHM TH
FIXED INDUCTOR 4.3NH 0201
RES SMD 115 OHM 1W 1206 WIDE
XTAL OSC VCXO 148.3500MHZ LVPECL
XTAL OSC VCXO 256.0000MHZ HCSL
FIXED IND 51UH 167MA 2.85 OHM TH