
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LH, L Type |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 200mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.374" (9.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LHL08TB680KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 220MA 1.7 OHM TH
FIXED IND 33UH 1A 370 MOHM TH
FIXED IND 270NH 910MA 215 MOHM
XTAL OSC VCXO 61.4400MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 345.6000MHZ LVDS
DC DC CONVERTER 12V 300W
FIXED IND 68UH 1A 200 MOHM TH