IM04BH820J
Description
FIXED IND 82UH 143MA 3.9 OHM TH
DataSheet
IM04BH820J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:82 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):143 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.9Ohm Max
Q @ Freq:50 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:10.3MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm)