
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 25 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 2.6 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 43mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | 20 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.550" Dia x 0.250" W (13.97mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PE-92100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 1.9A 99 MOHM TH
FIXED IND 4.7UH 1.37A 129 MOHM
FIXED INDUCTOR 4.7UH SMD
PCB TERMINAL
FIXED IND 25UH 2.6A 43 MOHM TH
DC DC CONVERTER 72V 100W
DC DC CONVERTER 7.5V 150W