
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RG |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Non-Magnetic |
| Inductance: | 1 nH |
| Tolerance: | ±0.3nH |
| Current Rating (Amps): | 550 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 120mOhm Max |
| Q @ Freq: | 4 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 20GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.012" (0.31mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELJ-RG1N0DF is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 630MA 250 MOHM
FIXED IND 15UH 1.37A 182 MOHM
FIXED IND 200NH 24A 3 MOHM SMD
RES SMD 487 OHM 1W 1812 WIDE
CAP CER 0.033UF 50V X8RADIAL
CONN RCPT FMALE 6POS GOLD CRIMP
FIXED IND 1NH 550MA 120 MOHM SMD