
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MS14046 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900mOhm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 45MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MS14046-4BH is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 18UH 130MA 4.8 OHM SMD
FIXED IND 390NH 700MA 300 MOHM
FIXED INDUCTOR 9.1.H 0201
RES SMD THICK FILM 1505
XTAL OSC VCXO 160.0000MHZ LVDS
FIXED IND 10UH 290MA 900 MOHM TH
FIXED IND 18UH 130MA 4.8 OHM SMD