
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IR |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 270 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 850mOhm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 90MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.120" Dia x 0.260" L (3.02mm x 6.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IR02ST3R3F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100UH 84MA 8 OHM TH
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH
POWER INDUCTOR DRUM CORE
CAP CER 3300PF 50V X8R 0805
IC SUPERVISOR 1 CHANNEL 4USPN
FIXED IND 3.3UH 270MA 850 MOHM
OSC XO 1.35GHZ 3.3V LVDS