IM08BH152J
Description
FIXED IND 1.5MH 72MA 25 OHM TH
DataSheet
IM08BH152J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:1.5 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):72 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):25Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:2.4MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:250 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm)