CDRH4D16FBNP-100MCM
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 10UH 1.2A 118 MOHM SMD
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CDRH4D16FBNP-100MCM PDF
Type Description
Series:CDRH4D16FB
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:10 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.2 A
Current - Saturation (Isat):800mA
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):118mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-
Inductance Frequency - Test:100 kHz
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max):0.071" (1.80mm)