PM125S-470M
Description
FIXED IND 47UH 1.5A 120 MOHM SMD
DataSheet
PM125S-470M PDF
Type Description
Series:PM125S
Material - Core:Ferrite
Inductance:47 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):1.5 A
Current - Saturation (Isat):1.78A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):120mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:10MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:2.52 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.496" L x 0.457" W (12.60mm x 11.60mm)
Height - Seated (Max):0.213" (5.40mm)