
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 124 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 8.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM04SH121J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 91MH 31MA 250 OHM TH
FIXED IND 5.6UH 4.5A 25 MOHM TH
FIXED IND 12UH 155MA 2.7 OHM TH
SOFT TERMINATION,0402,C0G,50V,0.
FIXED IND 120NH 650MA 630 MOHM
CONN RCPT FMALE 4P SILV SLDR CUP
FIXED IND 120UH 124MA 5.2 OHM TH