
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LA, L Type |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 830 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 230mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 131MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia x 0.386" L (4.00mm x 9.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LAL04KB1R5M is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 240MA 1.6 OHM TH
FIXED IND 360NH 550MA 650 MOHM
FIXED IND 680NH 495MA 600MOHM TH
RES 226K OHM 0.5% 3/4W 1206
2-1/2" CHIP BRUSH; HOG ; WD HNDL
TOOL DIE SET CHS M22910/7-16
FIXED IND 1.5UH 830MA 230 MOHM