
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 5.6 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 190mOhm Max |
| Q @ Freq: | 18 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0603-5N6J1B is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 2.2A 40 MOHM TH
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM
FIXED IND 12UH 740MA 140MOHM SMD
FIXED IND 1UH 380MA 340 MOHM SMD
CONN HEADER VERT 21POS 2.54MM
RES ARRAY 5 RES 330 OHM 6SIP
FIXED IND 5.6NH 700MA 190 MOHM