
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5800 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2 A |
| Current - Saturation (Isat): | 3.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 35mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5800-120-TR-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 100NH 400MA 610 MOHM
FIXED IND 3.3UH 18A 6.8 MOHM SMD
FIXED IND 8.6UH 3.5A 38.4 MOHM
CONN HEADER SMD 56POS 0.8MM
CONN SMPM JACK STR 50OHM
CONNECTCORE 6 PLUS DEVELOPMENT K
FIXED IND 12UH 2A 35 MOHM TH