
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 88 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 7.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 14MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.42mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM02RU820K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 8.2UH 250MA 1.32 OHM
FIXED IND 1UH 385MA 1 OHM TH
FIXED IND 1MH 28MA 72 OHM TH
FIXED IND 7.15NH 1.6A 10 MOHM
CONN HEADER VERT 50POS 2.54MM
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM
FIXED IND 82UH 88MA 7.3 OHM TH