
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MLG |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Multilayer |
| Material - Core: | Ceramic, Non-Magnetic |
| Inductance: | 11 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 800mOhm Max |
| Q @ Freq: | 6 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.6GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0201 (0603 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0201 (0603 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.013" (0.33mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MLG0603Q11NJT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
POWER INDUCTOR DRUM CORE
FIXED INDUCTOR 2.2NH 0201
FIXED IND 3.9UH 450MA 400 MOHM
CONN SOCKET 24POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 1.5UH 4A 30 MOHM TH
LED COB
FIXED IND 11NH 200MA 800 MOHM