IMS02ST100K
Description
FIXED IND 10UH 106MA 4 OHM TH
DataSheet
IMS02ST100K PDF
Material - Core:Iron
Inductance:10 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):106 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):4Ohm Max
Q @ Freq:57 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:50MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:7.9 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm)