
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5800 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 360mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.5Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.275" Dia x 0.700" L (6.99mm x 17.78mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 5800-102-TR-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180UH 37MA 18 OHM TH
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM
FIXED IND 6.8UH 5.1A 22 MOHM SMD
XTAL OSC XO 50.4900MHZ CMOS SMD
CONN SOCKET 31POS 0.1 GOLD PCB
DC DC CONVERTER 48V 75W
FIXED IND 1MH 240MA 2.5 OHM TH