
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCRH4D28 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.51 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 128mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SCRH4D28-100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 330NH 280MA 650 MOHM
FIXED IND 10UH 2.8A 22 MOHM TH
FIXED IND 680UH 140MA 5.93 OHM
RES 7.5K OHM 5% 3W RADIAL
FINISHING FLAP BRUSH 5A VFN
CONN RCPT FMALE 39POS GOLD CRIMP
FIXED IND 10UH 1.51A 128 MOHM