
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PC |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 620 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 620mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 640mOhm Max |
| Q @ Freq: | 90 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 54MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.265" Dia (6.73mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.270" (6.86mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PC9EB100K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.7NH 600MA 150 MOHM
FIXED IND 10MH 47MA 72 OHM TH
FIXED IND 10UH 3A 97.71 MOHM SMD
RES 61.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
CONN RCPT 8P IDC 26AWG TIN-LEAD
FIXED IND 10UH 620MA 640 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 184.3200MHZ LVPECL