
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MCC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 6.8 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.45Ohm Max |
| Q @ Freq: | 45 @ 7.96MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 70MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.130" Dia (3.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.386" (9.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of B78148T1682J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12UH 480MA 630 MOHM TH
FIXED IND 3.9UH 280MA 2.3 OHM TH
FIXED IND 6.8UH 285MA 1.02 OHM
CONN RCPT 8POS IDC 26-28AWG GOLD
IC CLOCK MULT ZD HI DRV 16-TSSOP
MILDTL 38999 III WALL MOUNT
FIXED IND 6.8UH 250MA 1.45 OHM