IRF03BH220J
Manufacturer
Vishay / Dale
VIGOR # :
Description
FIXED IND 22UH 410MA 840 MOHM TH
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
IRF03BH220J PDF
Type Description
Series:IRF
Package:-
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:Ferrite
Inductance:22 µH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):410 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):840mOhm Max
Q @ Freq:60 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:30MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)