IRF03BH680K
Description
FIXED IND 68UH 305MA 1.47 OHM TH
DataSheet
IRF03BH680K PDF
Material - Core:Ferrite
Inductance:68 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):305 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):1.47Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:11MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:2.5 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.170" Dia x 0.385" L (4.32mm x 9.78mm)