
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 103 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 7.45Ohm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 6.2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" Dia x 0.375" L (3.94mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM04ST221K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 360NH SMD
FIXED IND 180NH 710MA 190 MOHM
FIXED IND 1.2UH 1.666A 72MOHM TH
OSC XO 24MHZ 3.3V HCMOS
36V 4A SYNC BUCK REGULATOR
RES 3.32K OHM 0.1% 2/5W 2010
FIXED IND 220UH 103MA 7.45 OHM