CLQ61NP-121MC
Manufacturer
Sumida Corporation
VIGOR # :
Description
FIXED IND 120UH 170MA 3.64 OHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
CLQ61NP-121MC PDF
Type Description
Series:CLQ61
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Type:-
Material - Core:-
Inductance:120 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):170 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):3.64Ohm Max