
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PG0200NL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 450 nH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 29 A |
| Current - Saturation (Isat): | 50A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.45mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Horizontal (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.520" W (13.20mm x 13.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.362" (9.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of PG0200.451NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470UH 480MA 1.2OHM SMD
FIXED INDUCTOR 6.5NH 0201
FIXED IND 18NH 450MA 340 MOHM
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD
CONN HEADER SMD 24POS 1.27MM
PG29 MULTI CABLE PVDF/TPE/OP
FIXED IND 450NH 29A 1.45 MOHM TH