
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CDRH62 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 300 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.260" L x 0.244" W (6.60mm x 6.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDRH62NP-121MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
INDUCTOR SMD
FIXED IND 12UH 1.12A 180 MOHM
FIXED IND 4.7MH 68MA 70.5 OHM TH
FIXED IND 390UH 39MA 32 OHM SMD
DIODE ZENER 9.1V 50W TO204AD
RECEP SHELL, JAM NUT SIZE 13, SO
FIXED IND 120UH 300MA 2.1 OHM