
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LLST |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Toroidal |
| Material - Core: | Nickel Iron |
| Inductance: | 75 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 1.19 A |
| Current - Saturation (Isat): | 800mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 180mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 8MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.475" L x 0.420" W (12.07mm x 10.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.290" (7.37mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of LLST-75 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 6.6A 10.7 MOHM
FIXED IND 12UH 1.4A 120 MOHM SMD
FIXED IND 200NH 26A 290 MOHM SMD
CAP CER 1210 5.6PF 50V ULTRA STA
CAP CER 2.2PF 25V C0G/NP0 0805
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED
FIXED IND 75UH 1.19A 180 MOHM