
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CA, L Type |
| Package: | Tape & Box (TB) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 4.4A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 41mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.96 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.173" Dia x 0.315" L (4.40mm x 8.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CAL45VB1R5K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 330UH 45MA 28 OHM TH
FIXED IND 68UH 305MA 1.47 OHM TH
CRYSTAL 16.3840MHZ 12PF SMD
CONN HEADER SMD 4POS 2.54MM
XTAL OSC XO 660.1842MHZ LVDS SMD
FIXED IND 1.5UH 3A 41 MOHM TH