
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM-6-RFCS-40 |
| Package: | - |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 250 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | 75 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.447" L (4.83mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of IM06RFCSER680J40 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.7UH 14A 4.8 MOHM SMD
FIXED IND 68UH 1A 200 MOHM TH
FIXED IND 0.6NH 0.1NH 800MA 120M
CRYSTAL 6MHZ 20PF SMT
CONN HEADER VERT 2POS 10MM
CONN PLUG FMALE 25POS GOLD CRIMP
FIXED IND 68UH 250MA 4.7 OHM TH