LEMF2520T6R8M
Description
FIXED IND 6.8UH 175MA 350 MOHM
DataSheet
LEMF2520T6R8M PDF
Type Description
Series:LE, MF Type
Material - Core:-
Inductance:6.8 µH
Tolerance:±20%
Current Rating (Amps):175 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):350mOhm Max
Q @ Freq:10 @ 7.96MHz
Frequency - Self Resonant:38MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test:7.96 MHz
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)