IM08BH182J
Description
FIXED IND 1.8MH 68MA 28 OHM TH
DataSheet
IM08BH182J PDF
Material - Core:Iron
Inductance:1.8 mH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):68 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):28Ohm Max
Q @ Freq:65 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:2.2MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:250 kHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.215" Dia x 0.561" L (5.47mm x 14.24mm)