
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0402 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 47 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 150 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 830mOhm Max |
| Q @ Freq: | 19 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.1GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.043" L x 0.025" W (1.09mm x 0.64mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.030" (0.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of S0402-47NJ1 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 2.85A 90 MOHM
FIXED IND 3.6UH 7.5A 12 MOHM SMD
FIXED IND 33UH 3A 65 MOHM SMD
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
DC DC CONVERTER 3.3V 3W
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM