
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CMD5D11 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 68 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 270 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 230mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.205" W (6.00mm x 5.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CMD5D11NP-680MC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 190NH SMD
FIXED IND 120UH 2.6A 59 MOHM TH
FIXED INDUCTOR 1.7NH 0201
FIXED IND 68UH 270MA 1.7 OHM SMD