
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 61F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 240VAC |
| Sensitivity: | 0 ~ 4kOhm |
| Features: | - |
| Distance - Control To Sensor (Max): | 600m |
| Output Type: | Relay |
| Contact Form: | SPDT (2 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 3A @ 250VAC |
| Mounting Type: | Socketable |
| Termination Style: | Plug In, 8 Pin (Octal) |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 61F-GP-NT AC240 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE
LVL RLY POOL SPDT 115VAC
CIR BRKR THRM SWITCH 15A IP65
BOARD DEMO FOR ISD3800
DIODE ZENER 39V 50W TO204AD
CNTRL LIQ LEV 240VAC SOCKETABLE