
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 61F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 110/220VAC |
| Sensitivity: | 15kOhm ~ 70kOhm |
| Features: | Alarm Low - Contact, Idling Prevention |
| Distance - Control To Sensor (Max): | 50m |
| Output Type: | Relay (2) |
| Contact Form: | SPDT (2 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 5A @ 220VAC |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 61F-G1H AC110/220 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS
CNTRL LIQ LEV 200VAC SOCKETABLE
FIXED IND 680NH 20MA 550 MOHM
11 150MA BUSSMANN 1K BAG
GASKET BLUE FLUOROSILICONE FOR 5
CONTROL LIQ LEV 110/220VAC CHAS