
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 61F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 110/220VAC |
| Sensitivity: | 10kOhm ~ 40kOhm |
| Features: | Alarm High - Contact |
| Distance - Control To Sensor (Max): | 50m |
| Output Type: | Relay (3) |
| Contact Form: | SPDT (2 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 3A @ 200VAC |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 61F-G3NH AC110/220 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CNTRL LIQ LEV 110VAC SOCKETABLE
CONTROL LIQ LEV 240VAC DIN RAIL
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS
XTAL OSC VCXO 622.0000MHZ LVPECL
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
CONTROL LIQ LEV 100/200VAC CHAS
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL