
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 61F |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 110/220VAC |
| Sensitivity: | 10kOhm ~ 40kOhm |
| Features: | Alarm High/Low - Contact, Level Indication |
| Distance - Control To Sensor (Max): | 50m |
| Output Type: | Relay (2) |
| Contact Form: | SPDT (2 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 3A @ 200VAC |
| Mounting Type: | DIN Rail |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 55°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 61F-INH AC110/220 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS
CNTRL LIQ LEV 120VAC SOCKETABLE
XTAL OSC XO 7.3728MHZ CMOS SMD
DC DC CONVERTER 48V 150W
DC DC CONVERTER 40V 50W
CNTRL LIQ LEV 110/220VAC DINRAIL