
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ELS |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | High/Low Level |
| Voltage - Supply: | 120VAC |
| Sensitivity: | 0 ~ 25kOhm |
| Features: | - |
| Distance - Control To Sensor (Max): | - |
| Output Type: | Relay |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating @ Voltage: | 10A @ 120VAC |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 60°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ELS-1-C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
RELAY LEVEL CONTROL
CONTROL LIQ LEVEL 240VAC CHASSIS
CNTRL LIQ LEV 120/240VAC DINRAIL
RES CHAS MNT 1.5K OHM 5% 2500W
CAP CER 2200PF 500V X7R 1812
DIODE ZENER 5.6V 500MW SOD80
CONTROL LIQ LEVEL 120VAC CHASSIS