CP1W-MAD11
Manufacturer
Omron Automation & Safety Services
VIGOR # :
Description
I/O MODULE 2 ANALOG 1 ANALOG
Catalog
Controllers - PLC Modules
DataSheet
CP1W-MAD11 PDF
Type Description
Series:CP1W
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Input, Output (I/O) Module
For Use With/Related Products:CJ, CP1 Series
Number of Inputs and Type:2 - Analog
Number of Outputs and Type:1 - Analog
Voltage - Supply:-
Mounting Type:DIN Rail
Termination Style:Screw Terminal
Features:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PROFI-5018
PROFI-5018
PROFIBUS REMOTE I/O MODULE (10-C
OUTPUT MODULE 8 SOLID STATE 24V
FP2-X64D2
FP2-X64D2
INPUT MODULE 64 DIGITAL
0805J0630110FQT
0805J0630110FQT
CAP CER 11PF 63V C0G/NP0 0805
CP1W-MAD11
CP1W-MAD11
I/O MODULE 2 ANALOG 1 ANALOG
WEBDAQ 316
WEBDAQ 316
INTERNET ENABLED THERMOCOUPLE DA
SS54A-F1-0000HF
SS54A-F1-0000HF
SCHOTTKY DIODE 40V 5A SMA