AKT9113230
Description
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V
DataSheet
AKT9113230 PDF
Type Description
Series:KT9
Input Range:-200°C ~ 2315°C, 0 ~ 20mA, 0 ~ 10VDC
Output Type:Analog (2), Relay
Control Method:On/Off, Proportional (PID)
Communications:-
Number of Characters Per Row:4, 4
Display Type:LED - Dual Color Characters
Display Characters - Height:0.710" (18.00mm), 0.520" (13.20mm)
Voltage - Supply:100 ~ 240VAC
Panel Cutout Dimensions:Square - 92.00mm x 92.00mm