
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | E5GN |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | Temperature Controller (RTD) |
| Input Range: | -200°C ~ 850°C |
| Output Type: | Voltage (External SSR) |
| Control Method: | On/Off, Proportional (PID) |
| Communications: | - |
| Number of Characters Per Row: | 4, 4 |
| Display Type: | LCD - Dual Color Characters, Backlight |
| Display Characters - Height: | 0.295" (7.50mm), 0.142" (3.60mm) |
| Voltage - Supply: | 100 ~ 240VAC |
| Panel Cutout Dimensions: | Rectangular - 45.00mm x 22.00mm |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Termination Style: | Screw Terminal |
| Ingress Protection: | IP66 - Dust Tight, Water Resistant |
| Features: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of E5GN-QP AC100-240 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CONTROL TEMP RELAY OUT 220/240V
CONTROL PROC RELAY OUT 100-240V
CONTROL TEMP RELAY/VOLT OUT 24V
CAP ALUM 4700UF 20% 450V SCREW
FUSE SQUARE 63A 1.3KVAC RECT
CONN HEADER VERT 30POS 2.54MM
CONTROL TEMP VOLT OUT 100-240V