
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LG5 |
| Package: | Box |
| Part Status: | Active |
| Type: | 2D Laser Displacement Sensor |
| Visual Field (Max): | 0.4mm x 0.6mm |
| Visual Field (Min): | - |
| Installation Distance: | 61.0mm |
| Resolution: | - |
| Light Source: | - |
| Scan Rate: | - |
| Image Type: | - |
| Sensor Type: | - |
| Voltage - Supply: | 12 ~ 30VDC |
| Features: | - |
| Mounting Type: | - |
| Ingress Protection: | IP67 - Dust Tight, Waterproof |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 50°C |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LG5B65PIQ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT
IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT
2D CODE READER CHASSIS MOUNT
MEDICAL ULTRA LOW PROFILE 0.75IN
CRYSTAL 26.0000MHZ 11PF SMD
PNEUM VALVE ROUND PSHBTN RED NC
LG5 SERIES: LASER DISPLACEMENT S