DMS-30PC-4/20S-5GS-C
Manufacturer
Murata Power Solutions
VIGOR # :
Description
PROCESS METER 4-20MA LED PNL MT
Catalog
Panel Meters
DataSheet
DMS-30PC-4/20S-5GS-C PDF
Type Description
Series:DMS-30PC-4/20S
Package:Box
Part Status:Obsolete
Type:Process Meter
Measuring Range:4 ~ 20mA
Display Type:LED - Green Characters
Number of Characters Per Row:3.5
Display Characters - Height:0.560" (14.20mm)
Output Type:-
Voltage - Supply:5VDC
Panel Cutout Dimensions:Rectangular - 53.80mm x 22.30mm