PBR50LED115
Manufacturer
Hammond Manufacturing
VIGOR # :
Description
BULB LED LIGHT 115V
Catalog
Stackable Tower Lighting, Beacons, and Components
DataSheet
PBR50LED115 PDF
Type Description
Series:PBR
Package:Box
Part Status:Active
Type:Bulb
Number of Stacks:-
Lamp Type:LED
Light Color:-
Function:-
Voltage - Supply:115VDC
Features:-
Termination Style:-
Ingress Protection:-
Operating Temperature:-25°C ~ 45°C