MS115S-S00-B
Manufacturer
IndustrialeMart
VIGOR # :
Description
STROBE 115MM 12-24V BLUE IP65
Catalog
Stackable Tower Lighting, Beacons, and Components
DataSheet
MS115S-S00-B PDF
Type Description
Series:MS115S
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Complete Unit
Number of Stacks:1
Lamp Type:Xenon
Light Color:Blue
Function:Flashing
Voltage - Supply:12 ~ 24VAC/DC
Features:Stud Mounting
Termination Style:Wire Leads
Ingress Protection:IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Operating Temperature:-20°C ~ 40°C
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
PME-02-G
PME-02-G
LED MODULE FOR PME 45MM GREEN